Produkty AGAMA

Kvalita za rozumnou cenu

Rady pro nákup

 

Rady pro nákup sněhové frézy

Základní rozdělení sněhových fréz je následující:

Všechny sněhové frézy AGAMA jsou dvoustupňové modely. Ty jsou nejpoužívanější pro odklízení těžkého a tvrdého sněhu.

U dvoustupňové sněhové frézy se sníh strojem pohybuje ve dvou krocích. V první fázi je nahrnut šnekem a potom pomocí oběžného kola vyhozen vyhazovacím žlabem. Dvoustupňové zimní frézy mají poháněná kola a převodovka má 6 rychlostí vpřed a 2 vzad. Směr a vzdálenost výhozu lze regulovat ovládacími prvky na ovládacím panelu či přímo na výhozovém komínu. U jednostupňové sněhové frézy je sníh rovnou nabrán a vyhozen šnekem, který je zpravidla z tvrzené gumy. Tyto jednostupňové zimní frézy nejsou vhodné na nerovné povrchy, kde dochází k nadměrnému opotřebení gumového šneku, což způsobuje snižování účinnosti jednostupňových sněhových fréz. Jednostupňové modely jsou poháněny samotným šnekem.

Důležitým faktorem pro výběr sněžných fréz je kvalita použitých materiálů. Takzvaný bunkr musí být zhotoven z kvalitní pevné oceli, aby nedocházelo k deformacím. Převodovka pojezdu musí zajištovat dostatečný přenos krouticího momentu. Stejně tak převodovka šneku musí být dostatečně pevná a odolná, nejlépe zhotovená z ocelového odlitku, jak tomu je u zimních fréz AGAMA. Rozhodně nedoporučujeme převodovky, jejichž pouzdro je lisované z ocelového plechu. Vzorek pneumatik musí být dostatečně agresivní, aby zajišťoval 100% záběr a pneumatiky neprokluzovaly. Velkou výhodou do kopců je pásový pohon, který nabízí mimořádnou přilnavost a stabilitu. Pásový typ AGAMA 1170E nabízí též odpojitelný diferenciál, zajišťující jednoduchou manévrovatelnost.

Nabídka sněhových fréz AGAMA zahrnuje stroje s pracovním záběrem mezi 56 cm a 70 cm. Výkon spolehlivých 4-taktních OHV motorů je v rozmezí 6,5 HP – 11 HP. Sněžné frézy AGAMA jsou vybaveny motory LONCIN, pocházející od jednoho z největších výrobců motorů pro zahradní techniku na světě. Vynikají velikou spolehlivostí, vysokým výkonem a velice lehkým startem vyznačujícím se nízkým odporem startovací šňůry stejně jako spolehlivým startem v těžkých mrazivých podmínkách.

 

Na co pamatujte při nákupu sněhové frézy

 

Rady pro nákup štípače

Štípače dřeva poslouží všem, kdo si chtějí ušetřit práci se sekerou, která je zbytečně namáhavá. Zároveň disponují mnohem větší štípací silou než klasická sekera či kalač a umožní štípat špalky velkého průměru a špalky z tvrdých sukovitých dřevin. Štípače dřeva AGAMA se pohodlně a bezpečně obsluhují. Všechny jsou vybaveny transportními kolečky a úchopovými madly pro snadnou manipulaci. Samozřejmostí je bezpečnostní tlačítko pro snadnou obsluhu a pracují pouze se současným stiskem obou ovládacích rukojetí. Štípače AGAMA jsou robustní masivní spolehlivé stroje, vhodné pro použití v náročných podmínkách.

Základní rozdělení štípačů dřeva je:

V nabídce štípačů dřeva AGAMA jsou horizontální štípače i vertikální.

Horizontální jsou vhodné pro uživatele, kteří si jen občas zatopí v krbu a nejsou na palivovém dřevu závislí. Jsou vhodné na štípání špalků menšího průměru a menší délky. Výhodou je fakt, že nemusíte polena zdvihat ze země tak vysoko a štípačku lze obsluhovat například ze stoličky. Pro ty, kterým posed nevyhovuje, nabízíme řešení ve formě přídavného stolu ke štípačce JT6 T520, díky němuž je štípací plocha v úrovni pasu a všechny ovládací prvky máte na dosah ruky. Další jejich výhodou je nízká hmotnost, lepší skladnost a třeba i 230V napájení. Naproti tomu mají slabší a tišší motor vhodný pro použití i třeba ve sklepě rodinného domu.

Vertikální štípače jsou naopak robustní velké stroje, které jsou vhodné pro venkovní celodenní použití pro přípravu tvrdého palivového dřeva na zimu. Liší se konstrukcí, doporučeným průměrem polena, použitým nástavcem, s tím související štípací délkou a štípací silou. Vertikální štípače AGAMA mají štípací sílu od 7T do 10T a výkon motoru od 3000W až po 3800W. Konstrukce se liší v podstavci, případně v použitém odklápěcím nástavci, kde je možné nastavit štípací délku. Ta se pohybuje od 520mm do1350mm. Konkrétně je to uvedeno u jednotlivých modelů. Maximální doporučený průměr polen je od 250mm (horizontální) do 400mm (vertikální – LS 10T). Velkou předností proti konkurenci je nízká podlaha štípače LS8T LG 65646. Polena není nutné zvedat do výšky a štípání není tak namáhavé. Stejnou výhodou disponuje i model LS8T LG65648, který je navíc doplněn odklápěcí nohou pro štípání kratších polen.
Všechny štípače AGAMA mají plně funkční kolečka pro převážení v terénu, která umožňují snadnou manipulaci se strojem.

Sortiment značky AGAMA nabízí i vertikální štípač LS 7T se štípací silou 7T se spalovacím benzínovým motorem Briggs &Stratton o výkonu 6,5 HP, vhodným pro použití například přímo v lese, kde není možné připojit zásuvku 230V nebo 400V.

Na co pamatujte při nákupu štípačky dřeva

Mapa prodejců

83

poboček

Zobrazit na mapě